KONCERT poświęcony 110 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza

Data/Czas
Date(s) - 09/02/2019
17 h 00 min

Lokalizacja
Willa „ATMA”

Kategorie


W tym roku obchodzimy 110. rocznicę śmierci naszego patrona ,która jest okazją, aby przypomnieć życie i twórczość tego wybitnego kompozytora, taternika, fotografa, publicysty, miłośnika gór i narciarstwa, współzałożyciela TOPR. Mieczysław Karłowicz zginął w dniu 08 lutego 1909 roku przysypany lawiną pod Małym Kościelcem w Tatrach, podczas samotnej wędrówki na nartach . Była to osobowość wszechstronnie utalentowana, angażująca się w wiele dziedzin życia społecznego, bardzo związana z regionem Tatr i Podhala. To nie tylko wybitny kompozytor okresu Młodej Polski, ale również bardzo wrażliwy na piękno Tatr fotograf, prekursor „znakowanej” turystyki górskiej i ochrony przyrody, a także współzałożyciel, razem z Mariuszem Zaruskim, TOPR.
W tym roku zapraszamy 09 lutego (sobota) na godz.17.00 do kameralnych wnętrz „ATMY” w Zakopanem przy ul. Kasprusie 19 na koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza z Katowic. W programie usłyszymy młodzieńcze utwory Mieczysława Karłowicza. Słowo wstępne wygłosi Teresa Michalik.
Serdecznie zapraszamy!

 

Obchody 110 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza

Obchody 110 rocznicy śmierci Mieczysława KarłowiczaAnna Szabelka

Anna Szabelka

Anna Szabelka

jest absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, gdzie studiowała w klasie Prof. Romana Lasockiego oraz Studiów Podyplomowych w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, które ukończyła z wyróżnieniem u Prof. Konstantego Andrzeja Kulki. W latach 2000 – 2001 była pierwszym skrzypkiem Kwartetu Śląskiego. Występowała zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, USA, Czechach i Finlandii. Od 2005r. jest pierwszym skrzypkiem kwartetu smyczkowego AKADEMOS, z którym w maju 2007r. dwukrotnie wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku w ramach cyklu Perspectives – Emerson String Quartet Young Artists Concerts.

 

Piotr Banasik

Piotr Banasik

Piotr Banasikw roku 2006 uzyskał dyplom z wyróżnieniem katowickiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Swoje umiejętności doskonalił także na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pianistów jak Vera Gornostaeva, Arie Vardi, Alexei Orlovetski, Đặng Thái Sơn, Alexis Weissenberg oraz Krystian Zimerman. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych. Piotr Banasik występuje z recitalami i koncertami symfonicznymi w Niemczech, Czechach, Francji, Kanadzie, Meksyku, Szwajcarii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Ukrainie, Słowacji we Włoszech jak również w polskich salach filharmonicznych i koncertowych. Równolegle z działalnością koncertową Piotr Banasik prowadzi działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w katowickiej Akademii Muzycznej, a także w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach, gdzie od 2017 roku pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów klawiszowych.

Źródło: Materiały promocyjne organizatorów

Bookmark the permalink.

Comments are closed.