Recital Agnieszki Koniecznej – Kuk „Orlica – powrót do Tatr”

ORLICA POWRÓT DO TATR

Data/Czas
Date(s) - 20/05/2023
18 h 00 min - 20 h 00 min

Lokalizacja
Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy"

Kategorie


Serdecznie zapraszamy na autorski recital dr. Agnieszki Koniecznej – Kuk „Orlica – powrót do Tatr” w sobotę 20 maja 2023r. Recital odbędzie się w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Chcemy zainteresować Państwa autorskim recitalem solowym „ORLICA-powrót do Tatr” opartym na nowym programie artystycznym autorstwa śpiewaczki operowej i wokalistki Agnieszki Koniecznej-Kuk, potomkini Jędrzeja Dziadonia uhonorowanego za walkę o polskość Morskiego Oka oraz prawnuczki słynnej bukowiańskiej prymistki Bronisławy Dziadoń-Koniecznej zwanej Sabałą
w spódnicy.

Agnieszka Kuk - fot. Andrzej Kalinowski
Agnieszka Kuk – fot. Andrzej Kalinowski

Idea koncertu powstała z pragnienia wyjścia do publiczności w przestrzeń pozateatralną. Recital wokalny Agnieszki Koniecznej-Kuk prezentuje jej autorskie kompozycje i teksty, a także inspiracje twórcze wyrażające miłość do Boga, muzyki, gór i drugiego człowieka …

Wydarzenie to swoiste KTHARIS, intymne wyznanie o przynależności do góralskich korzeni i pasji tworzenia. Kompozycje zaaranżowane na głos z fortepianem snują osobistą opowieść o życiu kobiety i towarzyszących jej emocjach. To swoisty dialog sopranowego głosu oraz improwizowanych przez fortepian fraz. Każde wykonanie jest nieco inne, w pewnym zakresie rodzi się podczas koncertu, wypływając ze wzajemnej komunikacji pomiędzy artystami oraz ich interakcji z publicznością. Forma śpiewanych utworów ma charakter stylizowany, zarówno liryczny, jazzowy, poetycki jak i rockowy, pojawiają się także i góralskie nuty. Niektóre kompozycje zawierają typowe dla śpiewu operowego wokalizy oraz mocne kulminacje na wysokich sopranowo-dramatycznych tonach. Podczas recitalu wokalistka dba o to by nie tylko śpiewem ale i gestem, oraz słowem mówionym oddziaływać na słuchaczy, i bardzo głęboko docierać do ich serc oraz wrażliwości.

Agnieszka Kuk - fot. Piotr Suchodolski
Agnieszka Kuk – fot. Piotr Suchodolski

Stylizacja sceniczna wokalistki ma podkreślać zupełnie inny niż do tej pory charakter jej scenicznej wypowiedzi, dlatego też zawierać będzie elementy body painting twarzy.

Artystka dba o to, aby nie tylko śpiewem ale także i gestem oraz słowem mówionym oddziaływać na słuchaczy, bardzo głęboko docierając do ich serc i wrażliwości. Koncert to duże wyzwanie artystyczno interpretacyjne, wymagające od pary solistów ogromnego wyczucia, koncentracji i bardzo dobrej, wzajemnej komunikacji. Artyści przed pierwszym wejściem na scenę mają za sobą wielomiesięczne przygotowania i dziesiątki odbytych prób.

Serdecznie zapraszamy. Liczymy na Państwa zainteresowanie i liczną obecność.
Z radością i wdzięcznością wystąpimy przed nową publicznością. Podczas premierowego wieczoru przeprowadzona zostanie także akcja charytatywna na rzecz artystki ludowej z zespołu Klimki, 21 letniej Moniki Gąsienicy-Marcinowskiej z Zakopanego cierpiącej na nowotwór mózgu.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Pani Iwony Gibas, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego będzie realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Pozostajemy z szacunkiem
STOWARZYSZENIE MOCNI POMOCNI oraz KUK ART COMPANY
Dr Agnieszka Konieczna – Kuk
„Wiyrchowa Orlica” – sopran
Mateusz Krystian – pianista

ORLICA POWRÓT DO TATR - PLAKAT
ORLICA POWRÓT DO TATR – PLAKAT