XII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Data/Czas
Date(s) - 11/09/2020 - 19/09/2020
Całodniowe

Kategorie


XII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”

XII Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach”

Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na szczytach” to ważne wydarzenie wżyciu kulturalnym miasta i regionu, wpisujące się obok Wiosny Jazzowej, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i Międzynarodowego Festiwalu Organowego, w cykl dużych imprez organizowanych w Zakopanem. Odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. Nazwa nawiązuje nie tylko do miejsca odbywania się koncertów, ale także do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. Celem organizatorów jest przywrócenie życiu kulturalnemu miasta dawnej świetności z jakiej słynęło w latach międzywojennych. Organizacja koncertów z udziałem światowej sławy wykonawców jest jednym z pomysłów na przywrócenie właściwego miejsca kulturze muzycznej tego miasta. Ma także stworzyć możliwości obcowania z profesjonalną muzyką ludziom starszym, niepełnosprawnym i tym,dla których wyjazd do większego miasta ze względów finansowych nie jest możliwy.

„Muzyka na Szczytach” promuje twórców związanych z Zakopanem, takich jak Mieczysław Karłowicz czy Henryk Mikołaj Górecki, jak również samo miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Podczas tegorocznej edycji muzyka zabrzmi w Kościele św. Krzyża, Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, a także w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej na Pęksowym Brzyzku. Od VI edycji stałym punktem programu są spotkania publiczności z artystami czyli „Klub rozmów na szczytach”. Daje to możliwość bliższego poznania wykonawców, ich opinii i poglądów, pozwala przełamywać bariery między wykonawcami muzyki, a jej odbiorcami tak, aby każdy czuł się częścią tego festiwalu.W tym roku „Rozmowy” oraz projekcje filmowe, będące nieodłącznym elementem festiwalu, odbędą się w„Kinie Miejsce”.

Koncertom towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne, m.in. warsztaty edukacyjne, wernisaże i wystawy.

Wstęp wolny za okazaniem ważnego zaproszenia oraz wypełnionego oświadczenia, którego treść zostanie udostępniona na stronie http://www.muzykanaszczytach.com/. Zaproszenia będzie można otrzymać w biurze Stowarzyszenia (ul. Na Wilcznik 1a, I piętro), codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-16 lub przed koncertem danego dnia.

W związku z pandemią ilość miejsc zostanie znacznie ograniczona. Aby zapewnić wszystkim bezpieczny udział w wydarzeniach festiwalowy na kanale YouTube Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem dostępne będą transmisje online z koncertów.

Zobacz więcej:

„Muzyka na Szczytach”

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.