44 Poroniańskie lato wydarzenia towarzyszące

44 Poroniańskie lato to nie tylko występy zespołów regionalnych z kraju jak również z europy. W tym roku wydarzenie rozpoczęło się od otwarcia wystawy rzeźby i malarstwa „Radość Tworzenia” Wojciecha Łacka. Przybyli na to wydarzenie goście uczestniczyli również w promocji tomiku wierszy pt. „Sercem Pod Holami” Antoniny Łacek oraz „Ku Prowdziy” Anny Malaciny-Karpiel. Odbyły się również warsztaty koronki klockowej „Koronkowa Przyjaźń”.

Odbył się również konkurs na „Najpiękniejszy Warkocz”. W tym roku nagroda za najpiękniejszy warkocz poadorowała do Justyny Harbut z Leśnicy (długość warkocza: 128 cm), najdłuższym natomiast warkoczem mogła pochwalić się Katarzyna Peciak z Bielsko Białej (długość warkocza 139 cm). W bieżącym roku na honielnika pasowano trzech kandydatów.

Obecny na wydarzeniu Senator Jan Hamerski wręczył również nadany decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi za zaangażowanie w pracę społeczną i charytatywną Robertowi Chowańcowi. Robert Chowaniec to wieloletni członek Związku Podhalan, pełniący obecnie funkcję honorowego prezesa Związku Podhalan odział w Poroninie.
Galeria zdjęć:
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz