II Przegląd Piosenki Harcerskiej w Bukowinie Tatrzańskiej 3 maj 2024

II Przegląd Piosenki Harcerskiej w Bukowinie Tatrzańskiej 3 maj 2024

W dniu 3 maja 2024 r. odbył się II Przegląd Piosenki Harcerskiej. Wydarzenie to, zorganizowane w duchu harcerskich wartości przyciągnęło młodzież z podhalańskich drużyn do Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, tworząc wyjątkową atmosferę jedności i wspólnego świętowania.

Przegląd rozpoczął się od oficjalnego powitania wszystkich uczestników i gości, wprowadzając ich w atmosferę patriotycznego święta. Następnie, wszyscy wspólnie zaśpiewali hymny: Polski, harcerski oraz zuchowy.

Wspólnie odśpiewana „Rota” była wzruszającym momentem, który uczcił pamięć o walce o wolność i suwerenność Polski. W części artystycznej zaprezentowali się utalentowani młodzi artyści harcerscy i zuchowi. Wystąpili: Olek Baran z piosenką „Warszawo ma”, 3 Gromada Zuchowa Odkrywcy Białki z Białki Tatrzańskiej z piosenką „Zuchowa wiara”, 7 Podhalańska Gromada Zuchowa NIEDŹWIADKI z Bukowiny Tatrzańskiej z piosenkami „Marsz Żoliborza” i „Zuchowa wiara”, 6 Podhalańska Drużyna Harcerska Dzikie Buki z Bukowiny Tatrzańskiej z piosenką „Krajka”, 18 Podhalańska Drużyna Harcerska Bure Misie im. Olgi Małkowskiej z Białki Tatrzańskiej z piosenką „Ogień”, oraz 19 Podhalańska Drużyna Wędrownicza „Mandragora” z Bukowiny Tatrzańskiej z piosenką „Wędrowiec”.

Na zakończenie, organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim uczestnikom, osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia oraz gościom.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Dodaj komentarz