Obchody 110 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza

Obchody 110 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza
Obchody 110 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza

Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem wraz z partnerami: Skitourowe Zakopane.pl, Państwowa Szkoła Muzyczna z Katowic i Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „ATMA” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, jak co roku, pragnie uczcić rocznicę tragicznej śmierci swojego patrona.

W tym roku jest to 110 rocznica, która jest okazją, aby przypomnieć życie i twórczość tego wybitnego kompozytora, taternika, fotografa, publicysty, miłośnika gór i narciarstwa, współzałożyciela TOPR. Mieczysław Karłowicz zginął w dniu 08 lutego 1909 roku przysypany lawiną pod Małym Kościelcem w Tatrach, podczas samotnej wędrówki na nartach. Była to osobowość wszechstronnie utalentowana, angażująca się w wiele dziedzin życia społecznego, bardzo związana z regionem Tatr i Podhala. To nie tylko wybitny kompozytor okresu Młodej Polski, ale również bardzo wrażliwy na piękno Tatr fotograf, prekursor „znakowanej” turystyki górskiej i ochrony przyrody, a także współzałożyciel, razem z Mariuszem Zaruskim, TOPR.

  • W czwartek 07 lutego o godz. 9.00 z Kuźnic wyruszy, pod opieką licencjonowanego przewodnika górskiego, skiturowa wycieczka pod Kamień Karłowicza – miejsce upamiętniające jego śmierć pod lawiną.
KARŁOWICZ in MEMORIAM Monika Stefaniak
KARŁOWICZ in MEMORIAM Monika Stefaniak
  • Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem jest również partnerem koncertu pn. KARŁOWICZ in MEMORIAM, który odbędzie się w 08 lutego (piątek) w kościele św. Krzyża w Zakopanem o godz.20.00
    Wystąpią: Konstanty Andrzej Kulka & Monika Stefaniak & Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.
    Więcej informacji: KARŁOWICZ in MEMORIAM
  • W tym roku zapraszamy 09 lutego (sobota) na godz.17.00 do kameralnych wnętrz „ATMY” w Zakopanem przy ul. Kasprusie 19 na koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli PSM I i II stopnia im. M. Karłowicza z Katowic. W programie usłyszymy młodzieńcze utwory Mieczysława Karłowicza.

Serdecznie zapraszamy !

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz