Promocja płyty „Nuty serdecne” Stanisławy Galicy-Górkiewicz

Promocja płyty "Nuty serdecne" Stanisławy Galicy-Górkiewicz
Promocja płyty „Nuty serdecne” Stanisławy Galicy-Górkiewicz

W sobotę 22.02.2020r. na świetlicy Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej miała miejsce promocja płyty wybitnej podhalańskiej prymistki Stanisławy Galicy-Górkiewicz zatytułowana: „Nuty serdecne”.

Płyta z tradycyjną muzyką podhalańską, której wydawcą jest Dom Ludowy, została nagrana w marcu 2019 roku przez Adama Warasa. W nagraniu obok Pani Stanisławy zagrali: Bartłomiej Koszarek – I sekund, Łukasz Babiarz – II sekund, Andrzej Pietras – basy. Na płycie można też posłuchać śpiewu dziewcząt z zespołu „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, które zaprezentowały nuty wiyrchowe. O stronę graficzną płyty zadbał Maciej Kuchta. Na płytę składają się: nuty ozwodne, sabałowe, krzesane, równe-janosikowe i zbójnickie grane w wyjątkowej, niepowtarzanej stylistyce właśnie przez Panią Stanisławę. Niespodzianką na płycie, są archiwalne nagrania z 1976 roku, na których bukowiańska prymistka gra wraz ze Stanisławem Bafią – sekund i Stanisławem Budzyńskim-Terescorzem – basy.

Na spotkaniu, Stanisława Galica-Górkiewicz, uczennica słynnej Dziadońki z wielką pasją i nostalgią opowiadała o początkach swojego muzykowania, o tym czym góralska muzyka jest dla Niej samej i o ludziach, z którymi dane było jej grywać.

Ten sobotni wieczór spontanicznie przerodził się w ostatkową biesiadę, wypełnioną muzyką, śpiewem i tańcem w gronie rodziny,  przyjaciół i znajomych.

Promocja płyty "Nuty serdecne" Stanisławy Galicy-GórkiewiczBukowiańskie Centrum Kultury – Dom Ludowy

Publiée par Skarby Gór sur Samedi 22 février 2020

Zobacz również:

„Cztery pory roku w muzyce góralskiej” – Stanisława Galica-Górkiewicz” galeria zdjęć

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz