WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII MIECZYSŁAWA KARŁOWICZA

Karłowicz na nartach Fot. S. Barabasz;
ze zbiorów Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa Mieczysława Karłowicza organizowany w ramach projektu „Pamiętamy o Karłowiczu – REMINISCENCJE” odbędzie się dnia 23 kwietnia o godz.14.00 w Ciepłowni Geotermalnej PEC Geotermia Podhalańska S.A. – Bańska Niżna, Cieplice 1. Wernisaż będzie połączony z obchodami Dnia Ziemi organizowanego przez gospodarza obiektu.
Stowarzyszenie im.Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w partnerstwie z Województwem Małopolskim, COTG PTTK w Krakowie oraz PEC Geotermia Podhalańska S.A. jest organizatorem wydarzenia, które ma na celu przybliżenie postaci wybitnego kompozytora, taternika, prekursora narciarstwa turystycznego, współzałożyciela TOPR, publicysty i fotografa – Mieczysława Karłowicza.
Człowieka wielu pasji i zainteresowań, które chcemy nieco „odkurzyć” i pokazać następnym pokoleniom.
Wystawa ma charakter „wędrującej” po rożnych miejscach powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego, a Ciepłownia Geotermalna jest jednym z jej „przystanków”.
Prezes zarządu PEC Geotermia Podhalańska S.A. – pan Wojciech Ignacok – odniósł się z wielką życzliwością do pomysłu prezentacji fotografii Mieczysława Karłowicza na terenie Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej, miejscu bardzo nietypowym dla tego typu wydarzeń. Miejsce to odwiedzają wycieczki młodzieży, studentów, samorządowców i wielu innych grup społecznych i zawodowych z całej Polski, wielu krajów Europy, zainteresowanych funkcjonowaniem tego typu obiektu, od 25 lat dostarczającego ekologiczne „ciepło z ziemi”.
Jest to jedna z niewielu firma na Podhalu wspierająca wydarzenia kulturalne.
Wystawa zapoczątkowała obchody 109-rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza oraz 10-tą, jubileuszową edycje festiwalu „Muzyka na Szczytach”, który odbędzie się na początku września.
Z Geotermii Podhalańskiej planujemy jej dalsza wędrówkę po schroniskach, hotelach i innych gościnnych miejscach Podhala do końca 2018 roku.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz