XXI Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki 2021

Wybory Nośwarniyjsyj Gorolecki
Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki

XXI Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki w Białym Dunajcu już za nami. Tym razem ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną organizatorzy zdecydowali się aby impreza miała charakter zamknięty. Z wyborów przeprowadzona została transmisja dostępna na facebook.com/SkarbyGor. W wyborach wzięły udział:

  1. Natalia Karciarz – Biały Dunajec
  2. Helena Lassak – Zakopane
  3. Gabriela Chowaniec – Bukowina Tatrzańska
  4. Kinga Dziedzic – Leśnica
  5. Karolina Sutor – Zakopane
  6. Beata Warniczek – Szaflary
  7. Klaudia Białoń – Poronin

Kandydatki ubiegające się o tytuł Nojśwarniyjsyj Górolecki musiały zmierzyć się w następujących konkurencjach: ścielenie łóżka na czas, szycie, plecenie skarpet, wiązanie gorsetu i kierpiec, taniec i śpiew góralski. Jednym z zadań było również przetłumaczenie na gwarę fragmentu dowolnej książki.

Komisja przyznała dwa wyróżnienia:

  1. za rzetelność w konkurencjach codziennych otrzymała Beata Warniczek z Szaflar
  2. za piękny śpiew otrzymała Karolina Sutor z Zakopanego

Najlepsom Śpiywockom została Helena Lassak z Zakopanego, a Nojlepsom Tonecnicom została wybrana Klaudia Białoń z Poronina. Nojświarniyjsom Posiadników została wybrana Helena Lassak z Zakopanego. Tytuł Nojsykowniyjsyj Górolecki przyznany został Gabrieli Chowaniec z Bukowiny Tatrzańskiej. Nojparadniyjso Górolecka – ten tytuł otrzymała Kinga Dziecic z Gronia, natomiast tytuły Nojśwarniyjsyj Internetu i Nojśwarniyjsyj Górolecki otrzymała Natalia Karciarz z Białego Dunajca.

Wieczór uświetnił koncert zespołu „Tatrabalkan”.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz